Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline Hincu Igor  
#1 Postat : luni, 29 noiembrie 2010 15:19:13(UTC)
Nivel: Membru
Hincu Igor
Postari: 26
A fost multumit de: 8 -ori in postarea 5
Locatia: Bucuresti
Petitie pt obtinerea obtinerea informatiilor legate de stadiul dosarului de redobindire a cetateniei romane, sai obligam pe cei de la ANC sa ne puna la dispozitie online toate info cu privire la stadiul dosarului...
http://www.petitieonline.ro/petitie-p20247044.html semneaza si da mai departe la toti sa semneze
Offline Hincu Igor  
#2 Postat : marți, 30 noiembrie 2010 11:57:28(UTC)
Hincu Igor
Am reusit sa depasim pragul de 370 de semnaturi, dar sunt foarte putine in comparatie cu nr petentilor care solicita redobindirea cetateniei romane, petitia a fost promovata pe http://www.curaj.net/?p=46566, incercam acum s-o promovam si pe http://info-prim.md/, avem nevoie de cat mai multe semnaturi, mare atentie mailurile de confirmare nu vin pe domeniul .ru si vin in spam, fara finalizare de pe mail, ea nu este semnata!

Editeaza de catre utilizator sâmbătă, 19 februarie 2011 15:04:29(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Hincu Igor  
#3 Postat : joi, 10 martie 2011 12:06:10(UTC)
Hincu Igor
cine spunea ca n-are rost/degeaba sa trimitem tot felul de petitii???
Offline Hincu Igor  
#4 Postat : joi, 10 martie 2011 12:10:36(UTC)
Hincu Igor
Avem rezultate, dar trebuie sa continuam, nu ne oprim aici vrem sa cunoastem si stadiul dosarului!!!
Vrem Transparenta!!!
Offline Cezar  
#5 Postat : joi, 10 martie 2011 12:14:56(UTC)
Nivel: Membru Avansat
Cezar
Postari: 2,688
Medalii: Trofeu de aur: Trofeu de aur
A fost multumit de: 1399 -ori in postarea 856
Locatia: Antarctida
Hincu Igor a scris:
cine spunea ca n-are rost/degeaba sa trimitem tot felul de petitii???

Eu. Si tot pana ce nu cred.
thanks 2 au multumit acest post util Cezar.
Offline bc  
#6 Postat : joi, 10 martie 2011 12:23:05(UTC)
bc
Postari: 413
A fost multumit de: 153 -ori in postarea 100
Hincu Igor a scris:
Avem rezultate, dar trebuie sa continuam, nu ne oprim aici vrem sa cunoastem si stadiul dosarului!!!
Vrem Transparenta!!!

spune te rog care sunt rezultatele?
Offline Hincu Igor  
#7 Postat : joi, 10 martie 2011 12:32:18(UTC)
Hincu Igor
Costya a scris:
spune te rog care sunt rezultatele?

http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx
thanks 1 utilizator a multumit Hincu Igor acest post util.
bc
Offline bc  
#8 Postat : joi, 10 martie 2011 12:52:15(UTC)
bc
Hincu Igor a scris:
http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx

crezi ca este ca urmare a petitiei noastre colective? pe ei ai bat la cap sute de moldoveni cu scrisorile recomandate an fiecare zi
Offline Hincu Igor  
#9 Postat : joi, 10 martie 2011 12:57:45(UTC)
Hincu Igor
Costya a scris:
crezi ca este ca urmare a petitiei noastre colective? pe ei ai bat la cap sute de moldoveni cu scrisorile recomandate an fiecare zi

Sa zicem ca am inaintat petitia unei pers foarte importante din MD el la randul lui a semnat-o si a transmis-o mai departe unei alte pers foarte importante din RO, nu am dreptul sa dau nume si oricum nu conteaza, important e ca am fost auziti desi putini credeau ca putem face ceva, uite ca am reusit!
thanks 1 utilizator a multumit Hincu Igor acest post util.
Offline bc  
#10 Postat : joi, 10 martie 2011 13:06:48(UTC)
bc
Hincu Igor a scris:
Sa zicem ca am inaintat petitia unei pers foarte importante din MD el la randul lui a semnat-o si a transmis-o mai departe unei alte pers foarte importante din RO, nu am dreptul sa dau nume si oricum nu conteaza, important e ca am fost auziti desi putini credeau ca putem face ceva, uite ca am reusit!

Bravo, impeuna putem sa facem sa fim auziti, insa si aici fara relatii nu te aude nimeni....
Bravo!!! Multumesc
Offline Hincu Igor  
#11 Postat : joi, 10 martie 2011 13:13:06(UTC)
Hincu Igor
Costya a scris:
Bravo, impeuna putem sa facem sa fim auziti, insa si aici fara relatii nu te aude nimeni....
Bravo!!! Multumesc

Acum sa nu ma intelegeti gresit, nu am nevoie de laude sau de multumiri, nu e meritul meu ci cum ai spus si tu mai sus e meritul tuturor basarabenilor care au insistat in fel si chip, si binenteles al celor care au semnat petitia in cauza, in fond sa nu ne asteptam ca cei de la ANC sa recunoasca faptul ca ideia dea a infiinta rubrica cu ordine nu e a lor ci vine din arafa, in speta scopul nostru e sa cerem si sa cerem utilizant toate mijloacele, pt ca altfel nu primim!

Editeaza de catre utilizator joi, 10 martie 2011 13:14:22(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Colti  
#12 Postat : joi, 10 martie 2011 13:45:29(UTC)
Colti
Postari: 1,108
A fost multumit de: 445 -ori in postarea 286
Locatia: Chisinau
Hincu Igor a scris:
Acum sa nu ma intelegeti gresit, nu am nevoie de laude sau de multumiri, nu e meritul meu ci cum ai spus si tu mai sus e meritul tuturor basarabenilor care au insistat in fel si chip, si binenteles al celor care au semnat petitia in cauza, in fond sa nu ne asteptam ca cei de la ANC sa recunoasca faptul ca ideia dea a infiinta rubrica cu ordine nu e a lor ci vine din arafa, in speta scopul nostru e sa cerem si sa cerem utilizant toate mijloacele, pt ca altfel nu primim!

in mod normal daca era in urma petitiei,trebuia sa scrie,"ca urmare a petitiei nr cutare din data cutare,bla-bla-bla prin ordinul nr....din... s-a hotarat:A publica din 9 martie 2011 pe site oficial ANC ordinele cu privire la redobandirea cetateniei romane,"DOAR PAREREA MEA ,pentur ca asa e corect intr-un stat.Eu cred ca ei sunt deja obositi de noi cu email si scrisori recomandate si chiar pelcari,plus ...poate e inca o metoda sa mai linsiteasca lumea sa nu fie atat de multi la depunerea juramantului,nu vedeti ca s-a afisat un ordin si pana ce liniste....daca vor publica rar si cand isi doresc ei,ap e clar ....sorry daca par pesimista
thanks 2 au multumit acest post util Colti.
Offline Andy's  
#13 Postat : joi, 10 martie 2011 14:29:26(UTC)
Andy's
A fost multumit de: 92 -ori in postarea 70
Titikol a scris:
in mod normal daca era in urma petitiei,trebuia sa scrie,"ca urmare a petitiei nr cutare din data cutare,bla-bla-bla prin ordinul nr....din... s-a hotarat:A publica din 9 martie 2011 pe site oficial ANC ordinele cu privire la redobandirea cetateniei romane,"DOAR PAREREA MEA ,pentur ca asa e corect intr-un stat.Eu cred ca ei sunt deja obositi de noi cu email si scrisori recomandate si chiar pelcari,plus ...poate e inca o metoda sa mai linsiteasca lumea sa nu fie atat de multi la depunerea juramantului,nu vedeti ca s-a afisat un ordin si pana ce liniste....daca vor publica rar si cand isi doresc ei,ap e clar ....sorry daca par pesimista

ai putina rabdare da poate o sa fac o dat in saptamina cu mai multe ordine cine stie asteapta si vom devea )
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.