Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

34 Pagini123>»
Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline admin  
#1 Postat : luni, 11 ianuarie 2010 03:42:44(UTC)
Nivel: Administratia
admin
Postari: 1,340
A fost multumit de: 473 -ori in postarea 195
Locatia: London
dupa cum se aude nu se vor mai publica in monitoare listele cu cetatenii

daca ati primit instiintare de redobandire a cetateniei romane de la ministerul justitiei de la Bucuresti, va rog sa scrieti aici cu mici detalii despre data depunerii dosarului si eventuale urgentari

mersi

Editeaza de catre utilizator miercuri, 9 martie 2011 23:51:16(UTC)  | Motiv: Nespecificat

admin ataseaza urmatoarea imagine/imagini:
instiintare-redobandire-cetatenie-romana.jpg
Offline dentist  
#2 Postat : luni, 18 ianuarie 2010 18:13:38(UTC)
Nivel: Membru Avansat
dentist
Postari: 462
A fost multumit de: 109 -ori in postarea 79
pune te rog topicul în top
Offline GREGOIRE  
#3 Postat : joi, 21 ianuarie 2010 16:10:16(UTC)
GREGOIRE
Postari: 143
A fost multumit de: 12 -ori in postarea 10
Salut! catre admin
sunt de parerea ca punctul 2. trebuie facut ca un fel de:
arhiva asupra publicarilor din monitorul oficial 1
iar in locul lui asa cum a mentionat "dentist" trebuie pus denumirea acestui topic in care postez acum
caci dupa parerea mea sunt foarte multi incepatori dar care sa spunem se logheaza fara a cerceta informatia de pe forum astfel punind de cel mai dese ori intrebari asupra mersului publicarilor din monitorul oficial,care din pacate nu ne mai informeaza
Offline ady  
#4 Postat : joi, 21 ianuarie 2010 17:18:44(UTC)
ady
Postari: 152
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
GREGOIRE a scris:
Salut! catre admin
iar in locul lui asa cum a mentionat "dentist" trebuie pus denumirea acestui topic in care postez acum
caci dupa parerea mea sunt foarte multi incepatori dar care sa spunem se logheaza fara a cerceta informatia de pe forum astfel punind de cel mai dese ori intrebari asupra mersului publicarilor din monitorul oficial,care din pacate nu ne mai informeaza

ai perfecta dreptate
Offline GREGOIRE  
#5 Postat : joi, 21 ianuarie 2010 17:21:04(UTC)
GREGOIRE
ady a scris:
GREGOIRE a scris:
Salut! catre admin

ai perfecta dreptate

merci ady de sustinere
Offline Andries  
#6 Postat : joi, 21 ianuarie 2010 22:17:06(UTC)
Andries
Postari: 68
A fost multumit de: 16 -ori in postarea 9
Chiar este interesant a primit cineva asa tip de scrisoare?
Sau dupa cum s-a vehiculat anul trecut se creaza Agentia Nationala, care va prelua functiile Directiei Cetatenie si deaceea acum petentii stau nedumeriti in asteptare fara vreo careva informare? Cine dispune de info postati pentru analiza!
Offline LUCIA79  
#7 Postat : joi, 21 ianuarie 2010 23:39:54(UTC)
LUCIA79
Postari: 166
A fost multumit de: 38 -ori in postarea 24
SE PARE CA TOTUL SA STOPAT DIN NOU.DE PE 4/12/2009 N-AM AUZIT PE NIMENI SA PRIMEASCA CETATENIE
Offline lilou  
#8 Postat : vineri, 22 ianuarie 2010 14:23:51(UTC)
Nivel: Membru
lilou
Postari: 15
A fost multumit de: 5 -ori in postarea 2
Am primit azi raspuns de la DC la solicitarea mea despre procedura de instiintare in urma avizarii pozitive a dosarului meu la sfarsitul lunii noiembrie, mi-au zis ca dureaza intre 3-4 luni pt ca proiectul de ordin sa fie aprobat de ministrul justitiei si dupa asta imediat este comunicat prin scrisoare recomandata solicitantului. Deci faceti calcule, in cazul meu pana pe la sfarsitul lunii martie pot sa plec de acasa linistit, nu scap postasul cu scrisoarea fermecata.:)
Offline cgv  
#9 Postat : vineri, 22 ianuarie 2010 14:29:06(UTC)
cgv
Postari: 813
Medalii:
A fost multumit de: 279 -ori in postarea 176
lilou a scris:
Am primit azi raspuns de la DC la solicitarea mea despre procedura de instiintare in urma avizarii pozitive a dosarului meu la sfarsitul lunii noiembrie, mi-au zis ca dureaza intre 3-4 luni pt ca proiectul de ordin sa fie aprobat de ministrul justitiei si dupa asta imediat este comunicat prin scrisoare recomandata solicitantului. Deci faceti calcule, in cazul meu pana pe la sfarsitul lunii martie pot sa plec de acasa linistit, nu scap postasul cu scrisoarea fermecata.:)

Si asta ei zic ca s-au facut schimbari in legislatie pentru a urgenta procedura de redobandire :) Mai bine lasau cu monitorul oficial, ca dura 1-2 luni pina la publicare :)
Offline Ana Suceava  
#10 Postat : vineri, 22 ianuarie 2010 14:38:01(UTC)
Ana Suceava
Postari: 224
A fost multumit de: 3 -ori in postarea 3
Dupa cum am mai spus pe forum. prietenul meu a primit scrisoare in ianuarie 2010 de la DC ca e avizat pozitiv din 3.08.2010 si ca urmeaza sa-l anunte in ceea ce priveste locul si data depunerii juramantului.Eu cred ca o sa fim anuntati doar cand o sa ajunga clipa depunerii juramantului.Alte informatii vom primi, doar daca vom solicita acest lucru DC asa um am facut eu(am trimis scrisoare in dec si in ian am primit raspuns).Va anunt atunci cand primim vreo invitatie.
Offline Ana Suceava  
#11 Postat : vineri, 22 ianuarie 2010 14:41:18(UTC)
Ana Suceava
lilou a scris:

In ce an ai depus dosarul?
Offline lilou  
#12 Postat : vineri, 22 ianuarie 2010 14:47:13(UTC)
lilou
Ana Suceava a scris:
lilou a scris:

septembrie 2008
Offline rossy  
#13 Postat : vineri, 22 ianuarie 2010 15:20:38(UTC)
rossy
Postari: 36
A fost multumit de: 2 -ori in postarea 2
Ana Suceava a scris:
Dupa cum am mai spus pe forum. prietenul meu a primit scrisoare in ianuarie 2010 de la DC ca e avizat pozitiv din 3.08.2010 si ca urmeaza sa-l anunte in ceea ce priveste locul si data depunerii juramantului.Eu cred ca o sa fim anuntati doar cand o sa ajunga clipa depunerii juramantului.Alte informatii vom primi, doar daca vom solicita acest lucru DC asa um am facut eu(am trimis scrisoare in dec si in ian am primit raspuns).Va anunt atunci cand primim vreo invitatie.

Cei cu domiciliu in RM ar trebui sa primeasca instiintare despre Ordinul Ministerului Justitiei pentru a merge la Ambasada sa se programeze pentru juramint.
Offline VasileL  
#14 Postat : vineri, 22 ianuarie 2010 16:45:54(UTC)
VasileL
Postari: 66
A fost multumit de: 10 -ori in postarea 5
lilou a scris:

eu am aviz pozitiv din 21.09.2009 si nu am primit nimic
Offline lilou  
#15 Postat : vineri, 22 ianuarie 2010 17:05:22(UTC)
lilou
VasileL a scris:
lilou a scris:

eu am aviz pozitiv din 21.09.2009 si nu am primit nimic

Nu stiu ce sa-ti spun, eu de cate ori i-am contactat raspuns primit de la DC a corespuns cu realitatea. Ai verificat toate MO? poate ai fost publicat in MO, mie mi-au scris clar din start cand m-au anuntat ca am primit avizul ca voi fi instiintata prin scrisoare la domiciliu.
Offline Ana Suceava  
#16 Postat : sâmbătă, 23 ianuarie 2010 22:50:22(UTC)
Ana Suceava
rossy a scris:
Ana Suceava a scris:

Cei cu domiciliu in RM ar trebui sa primeasca instiintare despre Ordinul Ministerului Justitiei pentru a merge la Ambasada sa se programeze pentru juramint.

Eu vorbeam de jur la Bucuresti, aik domiciliul in RO...
Offline Ana Suceava  
#17 Postat : sâmbătă, 23 ianuarie 2010 22:51:53(UTC)
Ana Suceava
Mai este cineva cu aviz din august si nicio publicare in MO sau juramant?
Offline Lilliana  
#18 Postat : sâmbătă, 23 ianuarie 2010 23:06:47(UTC)
Lilliana
Postari: 196
A fost multumit de: 52 -ori in postarea 38
lilou a scris:
Ana Suceava a scris:
lilou a scris:

septembrie 2008

Buna! Unde ai depus dosarul? Si eu am depus in sept. 2008 la Consulatul din Chisinau. In urma unei petitii la Presedintie, dosarul, inregistrat cu nr. 7822/2009, urma sa fie examinat la 30.10.09. De atunci nu mai stiu nimic.
Offline Andries  
#19 Postat : duminică, 24 ianuarie 2010 00:17:11(UTC)
Andries
Postari: 68
A fost multumit de: 16 -ori in postarea 9
lilou a scris:

Abaldeti, eu preconizam ca chestia data se hotareste in vreo 1-1,5 luni.Think
Te rog insereaza exact textul din scrisoare unde se indica durata de 3-4 luni. Imi este necesar. Multumesc anticipat.
Offline Umihai  
#20 Postat : duminică, 24 ianuarie 2010 03:31:37(UTC)
Umihai
Postari: 40
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 3
Locatia: Bucharest
Eu am avizul din 28.08.2009 si tot nu am primit nimic. Adica sper si eu sa se respecte legea noua care spune ca in termen de 5 luni de la decizia comisiei trebuie sa fie rezolvate dosarele. In cel mai rau caz, la expirarea a 5 luni de la termenul maxim de 5 luni o sa actionez in judecata Ministerul Justiei si nu cred ca o sa aiba ce spune.
Offline sanea87  
#21 Postat : duminică, 24 ianuarie 2010 16:24:00(UTC)
Nivel: Incepator
sanea87
Postari: 2
are cineva un exemplu de scrisoare prin care as putea sa aflu starea dosarului meu...stiu doar ca cineva care a depus actele in aceeasi zi cu mine pe 11 mai 2009 are aviz pozitiv pe 23 septembrie 2009...
Offline lora4wonder  
#22 Postat : miercuri, 27 ianuarie 2010 02:48:48(UTC)
lora4wonder
A fost multumit de: 1 -ori in postarea 1
lilou a scris:

Lilou te rog mult si eu posateaza textul scrisorii ,anume cu cele 3-4 luni.
mersi.
apropo intre timp nu ai mai primit nimik de la DC?poate fac si ei la toti o surpriza si trimit scrisori mai devreme Pray
Offline lilou  
#23 Postat : miercuri, 27 ianuarie 2010 21:57:56(UTC)
lilou
lora4wonder a scris:
lilou a scris:

Lilou te rog mult si eu posateaza textul scrisorii ,anume cu cele 3-4 luni.
mersi.
apropo intre timp nu ai mai primit nimik de la DC?poate fac si ei la toti o surpriza si trimit scrisori mai devreme Pray

Salutari tuturor, eu am primit raspuns la telefon la solicitarea mea despre proecdura de instiintare in urma avizului, am trimis mail la DC si a doua zi dimineata i-am telefonat, mi-au confirmat ca au primit mail-ul meu si ca dureaza intre 3 si 4 luni de la avizare pana la semnarea ordinului si trimiterea scrisorii solicitantului.
Offline romann  
#24 Postat : miercuri, 27 ianuarie 2010 23:04:02(UTC)
romann
Postari: 7
Locatia: cluj
Din ceea ce a scris lilou, sa inteleg ca de la aviz pozitiv pana la expedierea propriu-zisa a scrisorii trec 3-4 luni, iar din acest moment pana depunera juramantului, dupa ce te sau te-ai programat mai trec vreo 2-3 luni, in final de la aviz pozitiv pana la depunerea juramantului trec intre 5-7 luni? Asa este sau nu am inteles eu ceva corect? Nu este prea mult timp sau se va reduce in timp, stie cineva?
Offline .......  
#25 Postat : miercuri, 27 ianuarie 2010 23:20:14(UTC)
.......
Postari: 1,146
A fost multumit de: 204 -ori in postarea 140
Locatia: ..............
romann a scris:
Din ceea ce a scris lilou, sa inteleg ca de la aviz pozitiv pana la expedierea propriu-zisa a scrisorii trec 3-4 luni, iar din acest moment pana depunera juramantului, dupa ce te sau te-ai programat mai trec vreo 2-3 luni, in final de la aviz pozitiv pana la depunerea juramantului trec intre 5-7 luni? Asa este sau nu am inteles eu ceva corect? Nu este prea mult timp sau se va reduce in timp, stie cineva?

Nu, azi la DC au zis ca intre aviz pozitiv si juramant vor fi in total vreo 2-3 luni, timp in care vor fi expediate si scrisorile cu invitatiile.
thanks 1 utilizator a multumit ....... acest post util.
Offline rossy  
#26 Postat : joi, 28 ianuarie 2010 13:46:57(UTC)
rossy
tantan a scris:
romann a scris:

Nu, azi la DC au zis ca intre aviz pozitiv si juramant vor fi in total vreo 2-3 luni, timp in care vor fi expediate si scrisorile cu invitatiile.

Eu am primit aviz pozitiv pe 14 octombrie 2009, deci au trecut deja 3 luni si nu am primit inca scrisoarea mult asteptata!Brick wall Brick wall
Offline niko  
#27 Postat : joi, 28 ianuarie 2010 14:06:06(UTC)
niko
Postari: 63
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 6
SI EU AM AVIZ POZITIV DIN 2 OCTOMBRIE 2009,IAR PE 2 FEBRUARIE SE FAC 4 LUNI DE LA AVIZ, SI PINA CE NIMIK...(DOSAR 2003).ESTE CINEVA CU AVIZ DIN LUNA SEPTEMBRIE?
Offline VasileL  
#28 Postat : joi, 28 ianuarie 2010 14:06:07(UTC)
VasileL
rossy a scris:
tantan a scris:
romann a scris:

Eu am primit aviz pozitiv pe 14 octombrie 2009, deci au trecut deja 3 luni si nu am primit inca scrisoarea mult asteptata!Brick wall Brick wall

Eu aviz pozitiv din 21.09.2009 si nimic.
Offline VasileL  
#29 Postat : joi, 28 ianuarie 2010 14:20:42(UTC)
VasileL
Lilou pe ce numar de telefon ai sunat? Eu sun pe N 0040372003 si nu raspunde nimeniBrick wall Brick wall

Editeaza de catre utilizator joi, 28 ianuarie 2010 14:22:50(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline Umihai  
#30 Postat : joi, 28 ianuarie 2010 17:44:10(UTC)
Umihai
Eu am aviz din 28.08.2009 si prin urmare azi sunt 5 luni implinite. Conform legii noi in 5 luni de la decizia comisiei ar trebuie sa fie expediat ordinul ministrului...vedem, speram dar nu prea tare caci se mai poate inca intarzia.
Offline Ana Suceava  
#31 Postat : joi, 28 ianuarie 2010 21:08:34(UTC)
Ana Suceava
niko a scris:
SI EU AM AVIZ POZITIV DIN 2 OCTOMBRIE 2009,IAR PE 2 FEBRUARIE SE FAC 4 LUNI DE LA AVIZ, SI PINA CE NIMIK...(DOSAR 2003).ESTE CINEVA CU AVIZ DIN LUNA SEPTEMBRIE?

Prietenul meu e cu aviz din 3.08.2009 si nimik..(depus in 2003)
Offline niko  
#32 Postat : joi, 28 ianuarie 2010 21:51:27(UTC)
niko
Postari: 63
A fost multumit de: 6 -ori in postarea 6
Daca sunt persoane ce au deja 6 luni de la aviz, atunci in general NO COMENT...
Offline VasileL  
#33 Postat : vineri, 29 ianuarie 2010 14:41:48(UTC)
VasileL
Umihai a scris:
Eu am aviz din 28.08.2009 si prin urmare azi sunt 5 luni implinite. Conform legii noi in 5 luni de la decizia comisiei ar trebuie sa fie expediat ordinul ministrului...vedem, speram dar nu prea tare caci se mai poate inca intarzia.

De unde ai luat 5 luni " Art. 18. - Ministrul justitiei si libertatilor cetatenesti, constatand indeplinite conditiile prevazute de prezenta lege, emite de indata ordinul de acordare sau de redobandire a cetateniei romane, dupa caz. Ordinul de acordare sau de redobandire a cetateniei romane se comunica solicitantului, prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire, de indata, de la data emiterii ordinului.
In cazul in care constata neindeplinirea conditiilor prevazute de lege, ministrul justitiei si libertatilor cetatenesti respinge, prin ordin, cererea de acordare sau de redobandire a cetateniei.
Ordinul ministrului justitiei si libertatilor cetatenesti de acordare sau de redobandire a cetateniei romane, respectiv ordinul de respingere a cererii de acordare sau de redobandire a cetateniei romane se comunica de indata solicitantului, prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire.
Ordinul de respingere a cererii de acordare sau redobandire a cetateniei romane poate fi atacat, in termen de 15 zile de la data comunicarii, la Curtea de Apel Bucuresti, Sectia contencios administrativ. Hotararea curtii de apel este definitiva si poate fi supusa recursului la sectia de contencios administrativ a Inaltei Curti de Casatie si Justitie.

Editeaza de catre utilizator vineri, 29 ianuarie 2010 14:44:19(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline rossy  
#34 Postat : vineri, 29 ianuarie 2010 15:04:43(UTC)
rossy
VasileL a scris:
Umihai a scris:

De unde ai luat 5 luni " Art. 18. - Ministrul justitiei si libertatilor cetatenesti, constatand indeplinite conditiile prevazute de prezenta lege, emite de indata ordinul de acordare sau de redobandire a cetateniei romane, dupa caz. Ordinul de acordare sau de redobandire a cetateniei romane se comunica solicitantului, prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire, de indata, de la data emiterii ordinului.
In cazul in care constata neindeplinirea conditiilor prevazute de lege, ministrul justitiei si libertatilor cetatenesti respinge, prin ordin, cererea de acordare sau de redobandire a cetateniei.
Ordinul ministrului justitiei si libertatilor cetatenesti de acordare sau de redobandire a cetateniei romane, respectiv ordinul de respingere a cererii de acordare sau de redobandire a cetateniei romane se comunica de indata solicitantului, prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire.
Ordinul de respingere a cererii de acordare sau redobandire a cetateniei romane poate fi atacat, in termen de 15 zile de la data comunicarii, la Curtea de Apel Bucuresti, Sectia contencios administrativ. Hotararea curtii de apel este definitiva si poate fi supusa recursului la sectia de contencios administrativ a Inaltei Curti de Casatie si Justitie.

Ei nu au respectat niciodata legea!!! Cine stie cind de decid ei sa trimita scrisorile recomandate...am impresia ca iarasi s-a stopat totul.
Offline Umihai  
#35 Postat : vineri, 29 ianuarie 2010 18:20:09(UTC)
Umihai
VasileL

Din textul legii, scrie ca dosarele avizate inainte de intrarea in vigoare a legii se rezolva in termen de 5 luni.
Offline kambinator  
#36 Postat : vineri, 29 ianuarie 2010 19:31:03(UTC)
kambinator
Postari: 5
Oameni buni ajutati-ma va rog tot vorbiti de aviz pozitiv, cum aflu daca am aviz pozitiv?
Dosar depus in martie 2009, am urmarit toate monitoarele pana acum si nimic.
De unde aflati de aviz? ce trebuie sa fac ca sa aflu si eu?
Multumesc anticipat!

Editeaza de catre utilizator vineri, 29 ianuarie 2010 19:33:49(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline .......  
#37 Postat : vineri, 29 ianuarie 2010 19:48:31(UTC)
.......
Postari: 1,146
A fost multumit de: 204 -ori in postarea 140
Locatia: ..............
kambinator a scris:
Oameni buni ajutati-ma va rog tot vorbiti de aviz pozitiv, cum aflu daca am aviz pozitiv?
Dosar depus in martie 2009, am urmarit toate monitoarele pana acum si nimic.
De unde aflati de aviz? ce trebuie sa fac ca sa aflu si eu?
Multumesc anticipat!

Daca esti in Bucuresti, du-te la DC la registratura si intreaba care este situatia dosarului. Daca nu esti in Bucuresti, trimite o scrisoare la adresa DC si intreaba de acest lucru.
Offline annna  
#38 Postat : sâmbătă, 30 ianuarie 2010 22:11:00(UTC)
annna
Postari: 8
TOt vb de aviz pozitiv si scrisoare. Eu am aflat (adevarul, ca prin intermediul unui mandatar) ca am aviz pe 3.08.2009, saptamina aceasta surprize de la DC, dupa scrisorile recomandate trimise, un raspuns a unei petitii din septembrie, sa le mai trimit odata cazierul romanesc si cel din RM. Deja nu stiu ce mai nascocesc pentru a lungi termenul.Brick wall
Offline daviena  
#39 Postat : duminică, 31 ianuarie 2010 20:04:32(UTC)
daviena
Postari: 1
Locatia: Chisinau
Buna tuturor!Sa spuna cine stie, va rog mult!Pray Am depus dosarul pe 04.11.09(primul dosar, in Chisinau).Am inteles ca monitoarele numai ies nici 1 si nici 3.Ce facem mai departe, ce asteptam?Think
Offline dorin1984  
#40 Postat : duminică, 31 ianuarie 2010 21:48:12(UTC)
dorin1984
Postari: 245
A fost multumit de: 80 -ori in postarea 45
daviena a scris:
Buna tuturor!Sa spuna cine stie, va rog mult!Pray Am depus dosarul pe 04.11.09(primul dosar, in Chisinau).Am inteles ca monitoarele numai ies nici 1 si nici 3.Ce facem mai departe, ce asteptam?Think

asteptam sa se deschida agentiile pentru cetatenii si sa se miste treaba mai repede...
o sa fii instiintat(a) despre cetatenie prin posta.
thanks 1 utilizator a multumit dorin1984 acest post util.
Offline silvica  
#41 Postat : luni, 1 februarie 2010 13:58:09(UTC)
silvica
Postari: 103
A fost multumit de: 31 -ori in postarea 14
buna! eu am avizul pozitiv din 17 septembrie 2009. am tot sperat ca voi reusi sa apar si eu in monitorul oficial, dar na fost sa fie. acuma sint derutata. nu stiu ce si cum sa fac..cit timp oare va trebui sa mai astept? se vede ca chiar nu am nici un dram de noroc...ceea ce tine de redobindirea cetateniei. de restul, slava Domnului, nu ma pling.:)
Offline GREGOIRE  
#42 Postat : luni, 1 februarie 2010 19:14:07(UTC)
GREGOIRE
silvica a scris:
buna! eu am avizul pozitiv din 17 septembrie 2009. am tot sperat ca voi reusi sa apar si eu in monitorul oficial, dar na fost sa fie. acuma sint derutata. nu stiu ce si cum sa fac..cit timp oare va trebui sa mai astept? se vede ca chiar nu am nici un dram de noroc...ceea ce tine de redobindirea cetateniei. de restul, slava Domnului, nu ma pling.:)

Salut!dosarul meu dupa ani coincide cu ce povestesti tu aici, eu deja sunt cu cet. la mina
tu unde ai vazut ca ai aviz pozitiv?
Offline silvica  
#43 Postat : luni, 1 februarie 2010 21:11:32(UTC)
silvica
da? vad si singura dupa datele dumitale, dar asta e... norocul...si noi speram si urmaream fiecare monitor cu sufletul la gura, dar norocul nostru e cam shubred...Think (vorbesc la plural, deoarece eu impreuna cu sotul am depus odata). in septembrie am imputernicit o pesoana si a mers pt. noi in audienta la DC si am fost anuntati ca avem aviz pozitiv dn septembrie si tot asteptam de atunci...:-({|= Brick wall
Offline GREGOIRE  
#44 Postat : marți, 2 februarie 2010 00:27:07(UTC)
GREGOIRE
silvica a scris:
da? vad si singura dupa datele dumitale, dar asta e... norocul...si noi speram si urmaream fiecare monitor cu sufletul la gura, dar norocul nostru e cam shubred...Think (vorbesc la plural, deoarece eu impreuna cu sotul am depus odata). in septembrie am imputernicit o pesoana si a mers pt. noi in audienta la DC si am fost anuntati ca avem aviz pozitiv dn septembrie si tot asteptam de atunci...:-({|= Brick wall

nu sunteti primii de la care aud ca au fost anuntati ca au pozitiv si nimic
dar cred ca persoana care a mers pentru voi o cunoasteti de mult timp ca de altfel nici nu stii pe cine sa crezi
si la urgentare ce documente ati redepus?
caziere?
declaratii?
s.a.m.d.
da?
Offline LUCIA79  
#45 Postat : marți, 2 februarie 2010 00:39:33(UTC)
LUCIA79
GREGOIRE a scris:
silvica a scris:

dar cred ca persoana care a mers pentru voi o cunoasteti de mult timp ca de altfel nici nu stii pe cine sa crezi
caziere?
declaratii?
s.a.m.d.
da?

CUNOSC O PERSOANA CARE A DAT LA URGENTARE IN SEPTEMBRIE 2009.ACTELE AU FOST URMATOARELE;
1-PROCURA GENERALA PE NUMELE XXXX.
2-DECLARATIE NOTARIALA CU 3 MENTIUNI
3-COPIA LEGALIZATA A BULETINULUI,PASAPORTULUI,CERTIFICATULUI DE
NASTERE
4-COPIA CHITANTEI DE LA CONSULAT-15 EURO
5-CAZIER MOLDOVENESC
6-CEREREA IN CAUZA
Offline GREGOIRE  
#46 Postat : marți, 2 februarie 2010 00:44:14(UTC)
GREGOIRE
eu stiu bine ce trebuie dar team intrebat pe tine personal, ce ai depus?
tu,cred ca nu mai inteles
Offline LUCIA79  
#47 Postat : marți, 2 februarie 2010 00:47:23(UTC)
LUCIA79
GREGOIRE a scris:

EU AM DEPUS DOAR DOSARUL IN IANUARIE 2010.MAI DEPARTE NU STIU CE SA FAC.IN AFARA DE SA ASTEPT CIASH PUTEA FACE?
Offline GREGOIRE  
#48 Postat : marți, 2 februarie 2010 01:00:19(UTC)
GREGOIRE
LUCIA79 a scris:
GREGOIRE a scris:

EU AM DEPUS DOAR DOSARUL IN IANUARIE 2010.MAI DEPARTE NU STIU CE SA FAC.IN AFARA DE SA ASTEPT CIASH PUTEA FACE?

ultima mea intrebare ia fost adresata lui silvica, va rog...

iar tie LUCIA79 nu ti pot spune decit sa studiezi bine acest forum si sa urmaresti in continuare ce se discuta
Offline silvica  
#49 Postat : marți, 2 februarie 2010 04:03:04(UTC)
silvica
GREGOIRE a scris:
silvica a scris:

caziere?
declaratii?
s.a.m.d.
da?

da, nu avem incredere in oricine. am facut procura unui prieten-roman din Bucuresti si neam interesat exact ce acte trebuiesc si iam dat tot, doar cazierul romanesc ni la facut el acolo. iam dat si copii legalizate la notar, si declaratii si atunci am atasat si certificatul de nastere a copilului nostru, nascut dupa depunerea dosarului..., si nu stiu ce a mai fi si cu asta, au luat in calcul, sau nu? o sa vedem deja cind neor anunta.
acuma in septembrie e a mers in audienta cu avocat si a aflat de aviz pozitiv. si cred fiindca vara aparusem pe just.ro ambii, precum ca dosarele noastre merg in comisie spre examinare... asa ca...speram!Pray
Offline kazimir  
#50 Postat : marți, 2 februarie 2010 14:20:18(UTC)
kazimir
Postari: 6
Locatia: Moldova
EU azi am primit scrisoare de la ministerul justitiei !!
Utilizatori pe tema
34 Pagini123>»
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.