Forumul Cetatenie-Romana.info
Welcome Guest! To enable all features please Intrare or Inregistrare.

Notificare

Icon
Error

Share
Optiuni
Ultima postare. Go to first unread
Offline victorita  
#1 Postat : vineri, 18 decembrie 2009 17:47:25(UTC)
Nivel: Incepator
victorita
Postari: 2
Salut tuturor. Sint membru nou. Poate stie cineva cum pot afla numarul dosarului. Am telefonat la Directia de Cetatenie si nu a raspuns nimeni si scrisoare recomandata am trimis si tot nimeni nu mi-a raspuns. Stiu ca pentru a afla stadiul dosarului este necesar de indicat numarul dosarului in scrisoarea recomandata. Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc anticipat
Offline cgv  
#2 Postat : vineri, 18 decembrie 2009 18:00:29(UTC)
Nivel: Membru Avansat
cgv
Postari: 813
Medalii:
A fost multumit de: 279 -ori in postarea 176
victorita a scris:
Salut tuturor. Sint membru nou. Poate stie cineva cum pot afla numarul dosarului. Am telefonat la Directia de Cetatenie si nu a raspuns nimeni si scrisoare recomandata am trimis si tot nimeni nu mi-a raspuns. Stiu ca pentru a afla stadiul dosarului este necesar de indicat numarul dosarului in scrisoarea recomandata. Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc anticipat

Salut, nu te supara, dar fiecare al 2-lea care intra pe forum si se inregistreaza da aceasta intrebare prosteasca.
Nu te lenevi si fa un "Search" prin topic-urile deja existente.
Offline guitar_iura  
#3 Postat : vineri, 18 decembrie 2009 20:45:58(UTC)
guitar_iura
Postari: 263
A fost multumit de: 68 -ori in postarea 30
cgv a scris:
victorita a scris:

Salut, nu te supara, dar fiecare al 2-lea care intra pe forum si se inregistreaza da aceasta intrebare prosteasca.
Nu te lenevi si fa un "Search" prin topic-urile deja existente.

Buna observatie cgv! Ar trebui promovata ideea asta cu "curaj la SEARCH" care le-ar da incredere multora... Admin, ar fi bine sa se afiseze un mesaj (cu rosu si bold-at)de genul "Inainte sa postati, CAUTATI" care sa sara in ochi indiferent de pagina pe care te afli.
Si, cum mai mereu imi argumentez ideile, victorita uite aici mai este deschis un topic cu acest subiect si, culmea, cu acelasi titlu - http://www.cetatenie-rom...u-numarul-dosarului.aspx !!!! Iar daca cauti mai bine, vei gasi raspunsul la intrebarea ta (si multe alte intrebari legate de cetatenie) si in multe alte topic-uri!

Editeaza de catre utilizator vineri, 18 decembrie 2009 20:47:51(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline annnna  
#4 Postat : sâmbătă, 19 decembrie 2009 21:35:45(UTC)
annnna
Postari: 475
A fost multumit de: 45 -ori in postarea 24
victorita a scris:

Dar cand ai trimis recomandata? Ei raspund cam in 30-45 de zile.
Offline victorita  
#5 Postat : luni, 21 decembrie 2009 14:06:28(UTC)
Nivel: Incepator
victorita
Postari: 2
Multumesc mult pentru adresa aceasta informatie o stiam demult si nu am aflat nimic nou. Am scris la Directia Cetatenie inca in luna aprilie 2009, dosarul l-am depus in iulie 2008. Ramine sa mai scriu scrisori la infinit...ori incerc sa le mai telefonez.
Offline lynna  
#6 Postat : luni, 21 decembrie 2009 16:08:43(UTC)
Nivel: Membru
lynna
Postari: 10
salut!eu am aceeasi problema si va rog frumos sa-mi spuneti si mie cum at formulat scrisoarea si unde ati trimis-o va rog frumos email-pitzu_md@yahoo.com nu preinteleg totul de pe forumul astad'oh! dar poate imi raspunde cineva Think
Offline lynna  
#7 Postat : luni, 21 decembrie 2009 16:20:22(UTC)
lynna
si dak stie cineva numarul de tel.de la DC va rog frumos sa mi-l dea si mie Pray
Offline lynna  
#8 Postat : luni, 21 decembrie 2009 16:29:34(UTC)
lynna
dar poate imi da si mie cineva num.de tel.de la DC va rog frumos care ati mai sunatPray
Offline guitar_iura  
#9 Postat : luni, 21 decembrie 2009 16:46:32(UTC)
guitar_iura
lynna a scris:
dar poate imi da si mie cineva num.de tel.de la DC va rog frumos care ati mai sunatPray

DIRECŢIA CETĂŢENIE

Adresa: Str. Petofi Sandor, nr. 47, sector 1, Bucureşti, cod 011405
Telefon pentru informaţii cu caracter general: (037) 204.20.03

NU trebuie sa postezi de mai multe ori aceeasi intrebare. Daca postezi de mai multe ori, nu inseamna ca vei primi mai repede un raspuns. Ai postat, ai rabdare - sunt multi pe acest forum care sunt dispusi sa raspunda la intrebari. Iar referitor la cum se formuleaza si unde se trimite scrisoarea pentru a afla numarul dosarului, ai mai dat aceeasi intrebare aici http://www.cetatenie-rom...sare-depuse-in-2009.aspx si chiar ti s-a raspuns(post-urile cu nr 28, 29, 30). Pe viitor, mai multa atentie si rabdare si iti recomand sa folosesti functia SEARCH

Editeaza de catre utilizator luni, 21 decembrie 2009 16:49:46(UTC)  | Motiv: Nespecificat

Offline lynna  
#10 Postat : luni, 21 decembrie 2009 17:37:42(UTC)
lynna
imi cer scuze dar am facut o greseala am scris de doua ori am crezut k prima nu sa inregistrat stii cu totii mai gresim !!!dar functia search imi da eroare nu stiu ce se intimpla si nu pot sa vad nimic din cei care mi-au scrisShame on you
Offline guitar_iura  
#11 Postat : luni, 21 decembrie 2009 17:58:16(UTC)
guitar_iura
lynna a scris:
imi cer scuze dar am facut o greseala am scris de doua ori am crezut k prima nu sa inregistrat stii cu totii mai gresim !!!dar functia search imi da eroare nu stiu ce se intimpla si nu pot sa vad nimic din cei care mi-au scrisShame on you

Nu e nicio porblema daca ai facut asta din greseala, pana la urma inveti, ca nimeni nu s-a nascut invatat. Faceam observatiile alea, pentru ca sunt oameni care asa au stilul pe forumuri - posteaza in 100 de locuri si, pana la urma, iese un haos care nu ajuta pe nimeni. In cazul in care nu merg anumite functionalitati pe forum si ti se pare destul de grav, iti recomand sa il instiintezi pe administratorul forum-ului (eu asa fac). Poate prin aceasta vei ajuta pe cineva care este intr-o situatia similara.
Utilizatori pe tema
Salt la forum  
NU poti posta noi teme in acest forum.
NU poti raspunde la teme in acest forum.
NU poti sterge postari la acest forum.
Nu poti edita postari la acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Poti vota la sondaj in acest forum.